Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Brodziki prysznicowe półokragłe

Deante Cubic Brodzik prysznicowy półokrągły 80 cm Deante Cubic Brodzik prysznicowy półokrągły 80 cm
Producent: Deante
Cena: 532,18 zł 649,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Deante Cubic Brodzik prysznicowy półokrągły 90 cm Deante Cubic Brodzik prysznicowy półokrągły 90 cm
Producent: Deante
Cena: 573,18 zł 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja

Czy brodzik prysznicowy podpłytkowy można stosować w bloku?

Wśród modnych i funkcjonalnych rozwiązań stosowanych w łazienkach pojawia się kilka rodzajów brodzików. Jednym z wyjątkowo chętnie wybieranych jest brodzik posadzkowy zwany również podpłytkowym. Rozwiązanie to pozwala na zamontowanie nowoczesnej kabiny prysznicowej typu walk-in, która uznawana jest za wyjątkowo praktyczną opcję. Otwarty natrysk podkreśli charakter aranżacji i umożliwi wygodne korzystanie z łazienki wszystkim domownikom, młodszym i starszym, w tym osobom niepełnosprawnym. Czy kabina prysznicowa walk-in może być zastosowana w bloku?

Kabina prysznicowa z brodzikiem podpłytkowym - dlaczego warto?

Otwarte kabiny prysznicowe pojawiają się w najmodniejszych aktualnie aranżacjach łazienek. Można zobaczyć je jako uzupełnienie wystroju nowoczesnego, skandynawskiego, retro, czy industrialnego. Świetnie komponują się też ze stylem minimalistycznym. Wolna przestrzeń i brak dodatkowych elementów pozwalają zachować wyjątkową estetykę. Walory wizualne to jednak niejedyny powód, dla którego podpłytkowe brodziki są tak chętnie wybierane.

Brak stopnia pomiędzy podłogą, a wnętrzem kabiny, może okazać się zaletą w wielu sytuacjach. Rozwiązanie to warto wziąć pod uwagę tworząc projekt łazienki, z której będzie korzystała osoba z trudnościami w poruszaniu się. Pod taki natrysk można wjechać wózkiem oraz wejść korzystając z akcesoriów, takich jak kule. We wnętrzu kabiny można zastosować odpowiednie płytki podłogowe, które zminimalizują ryzyko poślizgnięć, oraz zamontować poręcze. Czy taki brodzik można zamontować w bloku?

Montaż prysznicowego brodzika posadzkowego - co należy wiedzieć?

Decyzję o wyborze brodzika z tej kategorii zwykle zaleca się podjąć na etapie budowy domu lub przeprowadzania generalnego remontu. Możliwość jego zastosowania wiąże się bowiem z konstrukcją budynku i tym, czy pomieszczenie jest odpowiednio przygotowane. Przed podjęciem decyzji o zakupie takiego brodzika, warto jest zasięgnąć opinii wykonawcy (podczas montażu takiego brodzika konieczne jest ukrycie w podłodze wszystkich elementów przyłączeniowych. Zalicza się do nich m.in. odpływ kanalizacyjny ze spadkiem).

O czym jeszcze warto pamiętać?

W przypadku ukrytych brodzików bardzo ważne jest zadbanie o funkcjonalny odpływ prysznicowy. W większości przypadków stanowi on wyposażenie takiego brodzika. Rodzaj wybranych elementów będzie miał wpływ na estetykę i funkcjonalność przestrzeni. Można zdecydować się na odwodnienie punktowe, liniowe lub ścienne.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl