Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Drzwi prysznicowe

DRZWI PRYSZNICOWE RAPID FOLD GOLD 80, PRODUCENT REA, NR KAT.: REA-K4128 DRZWI PRYSZNICOWE RAPID FOLD GOLD 80, PRODUCENT REA, NR KAT.: REA-K4128
Producent: Rea
Cena (bez kuponu rabatowego):

999,01 zł

szt.
zobacz więcej

Drzwi prysznicowe uchylne, przesuwne, jednoskrzydłowe czy dwuskrzydłowe, na zewnątrz czy do środka?

Ładna, funkcjonalna i dobrze dobrana kabina prysznicowa to nie wszystko. Należy jeszcze podjąć decyzję o wyborze właściwych drzwi. Powinny się one swobodnie otwierać i umożliwiać wchodzenie do kabiny bez przeszkód. Wybór drzwi do prysznica wpływa także na wielkość przestrzeni wokół. Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami i rozważyć opcję zamontowania drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika.

Przesuwne drzwi do kabiny prysznicowej 

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są drzwi prysznicowe przesuwne 90, które przemieszczają się na rolkach znajdujących się na górze i na dole. Dzięki temu, można je swobodnie przesuwać wzdłuż ściany. W wielu modelach rolki mogą się znajdować na górze, a u dołu drzwi przymocowane są jedynie specjalnymi zaczepami. 

Drzwi przesuwne mogą być jednoskrzydłowe, wtedy przesuwają się tylko w jedną stronę lub dwuskrzydłowe, które rozsuwają się na boki. Takie rozwiązanie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie szkoda miejsca. W dużych pomieszczeniach, prezentują się także bardzo elegancko. Warto zaznaczyć, że drzwi tego typu są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Działają one bardzo cicho i płynnie. 

Uchylne drzwi do kabiny prysznicowej 

Kolejną możliwością są drzwi prysznicowe uchylne. Montuje się je na zawiasach i otwierają się tak jak standardowe modele drzwi. Najczęściej są one otwierane na zewnątrz, chociaż dostępne są także modele otwierane do wnętrza, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. 

Uchylne drzwi do kabiny prysznicowej mogą być także jednoskrzydłowe (z drzwiami lewostronnymi lub prawostronnymi) lub dwustronne (asymetryczne lub symetryczne). Tego typu modele są bardzo wygodne, po ich otwarciu każdy ma dużo miejsca, aby wejść swobodnie do środka. Jednak, aby ich montaż był możliwy wokół kabiny musi się znajdować sporo miejsca, dlatego nie jest dobre rozwiązanie w mniejszych pomieszczeniach. 

Inne rozwiązania

Oprócz przesuwnych i uchylnych drzwi do kabiny prysznicowej, dostępne są także mniej popularne rozwiązania jak np. drzwi prysznicowe wahadłowe. Różnią się one tym, że zawiasy montuje się bliżej środka, a część skrzydła otwiera się do środka, a część na zewnątrz. Po otwarciu zajmują one mniej miejsca niż drzwi uchylne. 

Kolejną możliwością są drzwi prysznicowe składane. Składają się one z kilku elementów i składają się tak jak harmonijka, dzięki czemu zajmują stosunkowo mało miejsca i świetnie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Modele harmonijkowe mogą być prawostronne lub lewostronne. Jest to bardzo szczelne rozwiązanie, jednak trudno je utrzymać w czystości z uwagi na dużą ilość elementów. 

Ostatnią możliwością, na którą warto zwrócić uwagę są kabiny typu kabiny prysznicowe typu walk - in, czyli takie, które nie posiadają drzwi. Są one zbudowane w taki sposób, aby strumień wody nie przedostawał się poza prysznic. Wejście jest bardzo duże i szerokie, dlatego osoby starsze, schorowane lub niepełnosprawne, mogą swobodnie wejść do środka. Taka kabina zajmuje jednak najwięcej miejsca ze wszystkich możliwych rozwiązań, ale pozwala w sposób ciekawy i nowoczesny zaaranżować pomieszczenie. I jak zawsze istnieje również opcja wykonania drzwi prysznicowych na wymiar.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium