Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Kabiny prysznicowe przyścienne

Kabiny prysznicowe w nowoczesnej łazience

We współczesnych aranżacjach łazienki, bardzo często stawia się na kabinę prysznicową. Jest to także świetne rozwiązanie w przypadku małych łazienek, w których nie ma tyle wolnej przestrzeni, aby wstawić wannę. W takich pomieszczeniach każdy szczegół wymaga idealnego dopasowania oraz zgodnością z dominującym, wybranym stylem aranżacji. Kabiny prysznicowe są dziś nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne. Dzięki nim zyskasz wymarzony efekt, jaki możesz znaleźć w profesjonalnych projektach łazienek.  

Drzwi prysznicowe

Ładna, funkcjonalna i dobrze dobrana kabina prysznicowa to nie wszystko. Należy jeszcze podjąć decyzję o wyborze właściwych drzwi. Powinny się one swobodnie otwierać i umożliwiać wchodzenie do kabiny bez przeszkód. Wybór drzwi prysznicowych do kabiny wpływa także na wielkość przestrzeni wokół. Warto zwrócić uwagę są kabiny typu walk-in, czyli takie, które nie posiadają drzwi. Są one zbudowane w taki sposób, aby strumień wody nie przedostawał się poza prysznic. Wejście jest bardzo duże i szerokie, dlatego dzieci, osoby niepełnosprawne lub schorowane, mogą swobodnie wejść do środka. Taka kabina pozwala w sposób ciekawy i nowoczesny zaaranżować pomieszczenie. 

Półka do prysznica 

Półki prysznicowe są wręcz niezbędne, ponieważ zawsze można tam położyć podręczne kosmetyki, które się używa w trakcie prysznica. Takie półki pozwalają nam w łatwy sposób dostać do potrzebnych kosmetyków. Nowością są półki wbudowywane w ścianę, nazywane półkami wnękowymi lub Wall-Box’ami. Wykonane są ze stali nierdzewnej, w związku z powyższym nie korodują. Dodatkowym atutem są różne wersje kolorystyczne. Trzeba powiedzieć, że wyglądają one niezwykle intrygująco i doskonale się nadają do łazienek nowoczesnych, industrialnych

Brodzik prysznicowy

Decydując się na montaż kabiny prysznicowej w swojej łazience, należy także podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego brodzika. Na rynku dostępne są modele głębokie i płytkie. Można także całkowicie zrezygnować z obecności brodzika. Standardowe brodziki prysznicowe mają wysokość 5 - 15 cm. W sprzedaży są jednak dostępne także bardzo głębokie modele, których wysokość mierzy nawet 30 cm. Jest to dobre rozwiązanie m.in. dla osób, które nie mają możliwość na montaż wanny w swojej łazience, a chcą korzystać z niektórych jej zalet. Płytkie brodziki prysznicowe dostępne na rynku mogą mieć głębokość około 3 cm, choć dostępne są także modele o głębokości zaledwie 1,1 cm. Niektóre brodziki są montowane na podłodze lub nawet są w nią wpuszczane. Wysokość poszczególnych elementów, z których składa się kabina prysznicowa to bardzo ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Warto poświęcić trochę czasu na dokładne pomiary, aby uchronić się przed przykrymi niespodziankami i niepowodzeniem. Idealnie dobrana kabina prysznicowa będzie z pewnością wygodna, komfortowa i praktyczna. Będzie się także dobrze prezentowała. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium