Kategorie
Producent
Drzwi
Kolor
Otwieranie
Cena (bez kuponu rabatowego)
-
od
do
1 705,86 zł
1 532,68 zł
1 981,23 zł
Cena regularna:
2 077,10 zł
2 077,10 zł
2 896,35 zł
Cena regularna:
3 036,50 zł
943,85 zł
1 532,68 zł
1 627,93 zł
1 627,93 zł
1 705,86 zł
1 524,02 zł
1 701,53 zł
1 524,02 zł
1 701,53 zł
1 597,62 zł
1 775,14 zł
1 597,62 zł
1 775,14 zł
415,64 zł
Gotowa kabino - wanna czy wanna z parawanem prysznicowym?
Wybór wanny czy kabiny prysznicowej jest często dylematem nie do rozwiązania, szczególnie dla właścicieli małych łazienek. Nie trzeba wcale podejmować wiążącej decyzji, bo kabino-wanny i wanny z parawanem są odpowiedzią na te problemy.
U kogo sprawdzi się kabino-wanna?
Przede wszystkim dla osób, które nie mogą się zdecydować czy wolą wannę czy prysznic. Albo chcą mieć i jedno i drugie, natomiast przestrzeń w łazience niestety nie pozwala na takie szaleństwa. Wtedy sprawdzi się właśnie kabino-wanna, która jest wygodnym połączeniem wanny i kabiny prysznicowej. Nie musimy wtedy wybierać czy wolimy wziąć szybki prysznic czy też relaksującą kąpiel, bo mamy jedno i drugie w zasięgu ręki. Taka hybryda będzie idealna, bo nie potrzeba żadnych zmian manualnych, aby skorzystać z jednego lub drugiego. Mamy głębszą wannę z obudową w panelu bocznego. Takie wanny mają ciche, przesuwne drzwi i gdy bierzemy kąpiel, wystarczy otworzyć drzwi, aby nie było nam za gorąco. Parawan w połączeniu z wanną asymetryczną lub prostokątną może stworzyć komfortową przestrzeń kąpielową. Najczęściej parawany są duże i mają przezroczyste szyby, które nie pomniejszają pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest też dobre dla rodzin z dziećmi, gdzie małe dzieci wygodnie kąpie się w wannie, a starsze mogą już używać bez przeszkód prysznica.
Jakie funkcje ma wanna z parawanem prysznicowym?
Dzięki parawanom nawannowym, poszerzamy funkcjonalność wanny łazienkowej i zyskujemy wanno-prysznic. Za pomocą parawanu 1-elementowego, lewo- lub prawostronnego, zyskujemy w wannie możliwość brania prysznica. Do parawanów sprawdzi się najlepiej wanna przyścienna. Wanna narożna może być zaaranżowana w małej łazience, natomiast owalna jest trudno do zastosowania wraz z parawanem.
Nowoczesne parawany nawannowe to przede wszystkim wysoka jakość, najlepiej szkło hartowane ze szkła hartowanego o grubości minimum 6 milimetrów, które jest wytrzymałe i bezpieczne. Dodatkowo dobrze jeśli szyba jest pokryta warstwą umożliwiającą szybsze czyszczenie. Poza tym warto zwrócić uwagę na mobilność skrzydła, a mianowicie czy parawan jest obrotowy w zakresie 180 stopni, czy jest dwuczęściowy (część stała i część ruchoma) lub czy występuje jako parawan nawannowy dwuczęściowy składany. Parawan może być stały, wahadłowy, składany lub przesuwny. Jeśli chcemy zaszaleć możemy wybrać kolorowe parawany, to opcja dla osób, które nie lubią nudy.
Jakie rozwiązanie jest lepsze?
Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Dużo zależy od wielkości łazienki, wymagań rodziny i naszych preferencji kąpielowych. Na pewno kabino-wanny będą całkiem zabudowane i tworzą wrażenie zamkniętej kapsuły o większej intymności, natomiast wanna z parawanem jest bardziej zbliżona do wanny. To drugie rozwiązanie wybiorą osoby, które z prysznica korzystają okazjonalnie. Jedno i drugie rozwiązanie jest raczej dedykowane do mniejszych łazienek, gdzie nie możemy sobie pozwolić na miejsce na osobny prysznic. Bardzo ważnym aspektem jest komfort i bezpieczeństwo podczas kąpieli. Biorąc prysznic w wannie mamy utrudniony dostęp, a w przeciwieństwie do brodzika, powierzchnia na której stoimy nie jest płaska. Jeśli z takiego rozwiązania mają korzystać osoby starsze należy wówczas pomyśleć o zastosowaniu uchwytów lub poręczy.