Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Obudowy do wanien dedykowane

 

Wanna wolnostojąca przyścienna, czyli...

Czy mała łazienka uniemożliwia spełnienie marzenia o staniu się posiadaczem wolnostojącej wanny? Absolutnie nie! Mocno ograniczony metraż absolutnie nie stanowi przeszkody – ogranicza jedynie wyobraźnia. Nowoczesna łazienka to dzisiaj nie tylko kabina prysznicowa; to także wanna, w której kąpiel smakuje całkiem inaczej niż wówczas, gdy raczeni jesteśmy strumieniem wody z góry. Wanny wolnostojące przyścienne to rozwiązanie, którego poszukujesz! Tym bardziej, że dzięki uniwersalnej konstrukcji i ubarwieniu bez trudu dopasuje się do mebli łazienkowych, takich jak chociażby szafka pod umywalkę czy innego sprzętu (umywalka, stelaż wc, misa wc).

 

... oszczędność miejsca

Nawet mocno ograniczony metraż nie stanowi dzisiaj przeszkody, by zamontować w łazience nowoczesną i komfortową wannę wolnostojącą. W przypadku niewielkiej lub mało ustawnej łazienki warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące przyścienne, które dzięki kompaktowej i ergonomicznej budowie można dłuższym bokiem dostawić do ściany. Na wannę wolnostojącą zarezerwować trzeba kilka metrów kwadratowych łazienki; wanna wolnostojąca przyścienna znacznie ogranicza wymagania przestrzenne.. Atrakcyjny design wanien przyściennych nie wymaga wykończenia płytkami – a o to właśnie tutaj chodzi. Ponadto ergonomiczna, kompaktowa i niezwykle charakterystyczna budowa, gdzie jeden z boków jest dłuższy i bardziej płaski – zezwala na montaż w niemal każdej części (także) mikrołazienki. Warto rozważyć tę opcję podczas planowanego remontu.

 

... wyszukany kompromis

Wolnostojąca wanna przyścienna to genialny kompromis pomiędzy obszernymi wannami wolnostojącymi, a modelami przeznaczonymi jedynie pod zabudowę. Wyprzedza też w przedbiegach kabinę prysznicową z brodzikiem. Mimo specyficznej bocznej ściany niczym nie różnią się od wanien w tradycyjnej wersji wolnostojącej. Jednak owa ścianka, jak wiadomo, pozostawia możliwość maksymalnego dosunięcia produktu do ściany. Jest to idealna opcja dla nowoczesnej, aczkolwiek skromnej łazienki. Wśród dostępnych na rynku modeli znaleźć można wanny wolnostojące przyścienne prostokątne oraz owalne. Co ciekawe wanny przyścienne wolnostojące stanowią jednorodną bryłę, co przekłada się na trwałość, wytrzymałość i komfort u użytkowania produktu. Ich wnętrze może być standardowe lub zostać ergonomicznie wyprofilowane. Problemu nie stanowi także zakup wersji wyposażonych w podłokietniki czy siedzisko.

 

... wytrzymały surowiec

Wanny wolnostojące przyścienne, podobnie jak ich siostry bez funkcji montażu bezpośrednio przy ścianie, tworzone są z akrylu. Ten surowiec zdecydowanie wyparł żeliwo czy stal. Skoro zatem o montażu mowa, to warto uwypuklić, że instalacja takiej wanny jest niezwykle prosta. Po pierwsze zbędne jest wykończenie obudową czy płytkami. Po drugie instrukcja jasno wyjaśnia, jakie działania należy podejmować, by sprawnie i szybko wykonać zadanie. Choć akryl, z którego wykonane są wanny przyścienne wolnostojące jest bezproblemowy w konserwacji, to jednak zawsze trzeba zapoznać się ze wskazówkami producenta. Oprócz standardowego mycia sprzętu należy czasem pokusić się o dezynfekcję silniejszymi środkami. Wanna bowiem to miejsce ze skłonnością do namnażania bakterii i osadzania się kamienia. Podczas mycia oraz korzystania z wanny unikać należy ostrych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić powłokę.

 

... odrobina niedogodności

Z kwestii nieco kłopotliwych wyróżnić trzeba konieczność zaplanowanie dopływu oraz odpływu wody. Należy wziąć także pod uwagę czy woda płynąć ma z baterii ściennej czy też z baterii wannowej stojącej (oraz czy jest to bateria wannowa 3-otworowa, czy tez inna). W kwestii samego zakupu to istotne jest sprawdzenie, czy w zestawie znalazły się stosowne rury i korek. Na własną rękę zaopatrzyć się trzeba w silikon, poziomicę i klucz do regulacji nóżek. Dla niektórych minusem związanym z montaże wanny wolnostojącej przyściennej jest to, iż należy transportować ją dnem do góry a po skończonej pracy stosownie wypoziomować i wyregulować nóżki. Najczęściej jednak najtrudniejsza pozostaje kwestia wyboru pomiędzy wanną z hydromasażem, a ''zwyczajną'' wanną.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl