Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Syfony

Syfon do umywalki, wanny i brodzika

Zlewozmywaki kuchenne, wanny, umywalki, kuchnia i łazienka - istnieje jeden, bardzo ważny element konstrukcyjny instalacji, bez którego ani te elementy wyposażenia wnętrz, ani te pomieszczenia nie mogłyby prawidłowo funkcjonować. Jest to element każdego systemu kanalizacyjnego zwany syfonem. Może on występować w różnych formach i rodzajach, takich jak syfon wannowy, syfon brodzikowy, syfon do zlewu lub syfon do umywalki. Rodzaje syfonów są dostosowane do konkretnych miejsc, w którym zostaną użyte. Czym są, jaka jest ich budowa oraz jak działają syfony? Zapoznaj się z kilkoma przydatnymi informacjami na ten temat. Pomogą Ci one zrozumieć sposób działania syfonów i ich konstrukcje, dzięki czemu wybierzesz odpowiedni model, a w przypadku ewentualnych napraw będziesz wiedział co robić.

Jak działają syfony?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, która pomoże Ci w wyborze odpowiedniego modelu syfonu, jest poznanie sposobu ich działania. Syfony działają na bardzo prostej zasadzie, która przypomina pracę rurki fermentacyjnej, znajdującej się na górze butli potrzebnej do produkcji wina. Czyste powietrze jest oddzielane od powietrza zanieczyszczonego, za pomocą wody znajdującej się w syfonie. Kiedy woda zostaje spłukiwana, jest ona kierowana do ścieków i jej jedynie niewielka część, za sprawą ciśnienia wypycha, wcześniej znajdującą się w syfonie, starą wodę. Może też się zdarzyć sytuacja, w której rzadko używane instalacje kanalizacyjne wydobywają z siebie nieprzyjemne zapachy. Dzieje się tak, ponieważ w syfonie może brakować odpowiedniej ilości wody, aby uruchomić prawidłowy proces działania instalacji. Żeby temu zaradzić wystarczy napełnić syfon odpowiednią ilością wody - nie jest to trudne zadanie, a dostęp do syfonów w razie awarii jest bardzo łatwy, ponieważ te elementy są najczęściej montowane pod zlewami i umywalkami. Pomocy także może okazać się półsyfon, używany do podłączenia umywalki do sieci kanalizacyjnej, stanowi on dobrą barierę dla nieprzyjemnych zapachów i gazów.

Syfony rodzaje i budowa

Syfon do umywalki stojącej, a może syfon do umywalki nablatowej - który wybrać? Rodzajów, modeli i rozmiarów syfonów jest wiele. Ich wybór zależy przede wszystkim od budowy i materiału, z którego są wykonane. Nie można jednak zapomnieć również o miejscu, w którym chce się je umieścić, a także walorów estetycznych. I to właśnie ta ostatnia kwestia okazuje się najbardziej kluczowa, przy wyborze syfonu do umywalki. Jeśli jest ona nablatowa, syfony powinny być delikatne i estetyczne, aby nie zaburzać swoim wyglądem estetyki przestrzeni łazienkowej. W przypadku umywalek stojących ta kwestia nie jest aż tak ważna, ponieważ instalacja jest często niewidoczna. W tych dwóch przypadkach poleca się w szczególności syfony butelkowe i rurowe. Sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku wanny i prysznica. Syfon do niskiego brodzika prysznicowego powinien być płaski i mieć możliwość czyszczenia go od góry, ponieważ zarówno wanna, jak i brodzik są zabudowane i ciężko jest się dostać do syfonu w razie jakiejkolwiek awarii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium