Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Wanny wolnostojące 140cm

Wanny wolnostojące, informacje praktyczne.

Wanny wolnostojące to kwintesencja luksusu i elegancji w łazience. Dzięki ich niezwyklej estetyce i różnorodności form mogą one stać się prawdziwą ozdobą każdego wnętrza. Ale jaką wannę wybrać – akrylową czy konglomeratową? Jak ciężka jest taka wanna i czy transport odbywa się w paczce czy na palecie? Odpowiadamy na te pytania poniżej.

Akrylowe czy Konglomeratowe: która wanna wolnostojąca jest najlepsza?

Wybór między wanną wolnostojącą akrylową a konglomeratową zależy od kilku czynników, takich jak budżet, preferencje estetyczne, a także wymagania dotyczące trwałości i utrzymania.

Wanny Wolnostojące Akrylowe

Wanny akrylowe są lekkie, łatwe w instalacji i stosunkowo niedrogie. Akryl jest materiałem nieporowatym, co oznacza, że jest odporny na plamy, łatwy do czyszczenia i nie przyciąga bakterii czy pleśni. Dodatkowo, akryl dobrze zatrzymuje ciepło, co przekłada się na dłuższe ciepłe kąpiele.

Wanny Wolnostojące Konglomeratowe

Z drugiej strony, wanny kompozytowe oferują niezrównane poczucie luksusu i solidności. Konglomerat, czyli kompozyt kamienia i żywicy, jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wanny z konglomeratu są dużo cięższe i droższe od akrylowych, jednak ich walory (trwałość, odporność, wygląd oraz finezyjne kształty jakie niektóre z nich mają) są niezwykle ważne i trudne do pominięcia.

Ile Waży Wanna Wolnostojąca?

Ciężar wanien wolnostojących może znacznie się różnić, w zależności od materiału, z którego są wykonane, oraz ich rozmiarów. Wanny akrylowe są zwykle lżejsze, ważą od 20 do 50 kg. Natomiast wanny konglomeratowe są znacznie cięższe, często przekraczają 100 kg, a niektóre mogą ważyć nawet do 200 kg. Wagi te nie uwzględniają ciężaru wody, która będzie w wannie podczas kąpieli.

Jak Dostarczana Jest Wanna Wolnostojąca?

Transport wanien wolnostojących zależy od producenta i dostawcy. Nasza firma dostarcza wanny wolnostojące na paletach drewnianych, co pomaga chronić je przed uszkodzeniami podczas transportu. Wanny są zazwyczaj owinięte w folię bąbelkową i dodatkowo zabezpieczone styropianem. Krawędzie zabezpieczone są pianką. Proces ten zapewnia bezpieczne dostarczenie Twojej nowej wanny do domu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium