Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Chemia łazienkowa

 • promocja
Deante Preparat do czyszczenia łazienki Deante Preparat do czyszczenia łazienki
Producent: Deante
Cena: 31,08 zł 37,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
Deante Preparat do impregnacji Active Cover Plus Deante Preparat do impregnacji Active Cover Plus
Producent: Deante
Cena: 31,08 zł 37,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
Oltens Fogna ściągaczka do wody biała 99001000 Oltens Fogna ściągaczka do wody biała 99001000
Producent: Oltens
Cena: 22,95 zł 45,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Oltens Glomma ściągaczka do wody chrom 99002100 Oltens Glomma ściągaczka do wody chrom 99002100
Producent: Oltens
Cena: 99,95 zł 199,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • promocja
 • promocja
Uni ściągaczka do wody Uni ściągaczka do wody
Producent: Omnires
Cena: 75,00 zł
szt.
zobacz więcej
Uni ściągaczka do wody z uchwytem Uni ściągaczka do wody z uchwytem
Producent: Omnires
Cena: 106,00 zł
szt.
zobacz więcej

Impregnaty do łazienki - czy warto używać i jak stosować?

Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które planują zabezpieczenie swoich modnych łazienek przed między innymi osadami, czy też mydlinami. Nic dziwnego, nikt przecież nie lubi długotrwałego czyszczenia łazienki, które w dodatku nie przynosi pożądanych efektów. Dlatego też postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej kwestii tego, dlaczego warto wykorzystać impregnaty w trakcie remontu naszej łazienki.

Hydrofobowość to podstawa

Przede wszystkim najważniejsze, aby stosowany przez nas środek był hydrofobowy. Oznacza to, że cząsteczki zawarte w impregnacie, sprawią, że woda nie będzie do nich przywierać, a co za tym idzie również i brud oraz kamień w niej zawarty. Wielu z was zapewne teraz się zastanawia jak to możliwe. Odpowiedź jest bardzo prosta, a mianowicie impregnat tworzy na powierzchni naszych płytek specjalną warstwę izolującą. Co równie ważne, jeżeli chodzi o kabiny prysznicowe, czy też zlewy, ot tutaj impregnat również będzie mieć zastosowanie- jest to ważne, ponieważ w tych miejscach najczęściej zbiera się woda wraz z kamieniem, oraz brudem. Ponadto, w przypadku kabin prysznicowych, wykonanych na przykład z tworzywa, impregnat może znacząco wpłynąć na ich żywotność, zwiększając ją.

Jak należy stosować impregnat do kabiny prysznicowej lub zlewu kuchennego?

Przede wszystkim przed użyciem impregnatu, powinniśmy dokładnie oczyścić oraz odtłuścić powierzchnię, na jakiej chcemy nanieść impregnat. Następnie po jej wyschnięciu należy nanieść za pomocą suchej szmatki odpowiednią dawkę impregnatu, a następnie mocno go wcierać kulistymi ruchami. Jeżeli mamy do czynienia z powierzchnią szklaną, ot możemy ją wypolerować za pomocą lekko zwilżonej szmatki. Pamiętajmy jednak, że kluczową kwestią są tutaj zalecenia podane przez producenta danego impregnatu, ponieważ każdy środek jest inny. Pamiętajmy również, że naniesiona przez nas warstwa impregnatu nie jest permanentna. Oznacza to, że za jakiś czas będziemy musieli nałożyć nową warstwę, gdyż stara tak naprawdę przestanie spełniać swoje zadania. Tutaj również każdy producent mówi co innego, dlatego też przed zakupem impregnatu warto się zapoznać, jak długo zachowuje on swoją trwałość. Z tego też względu nie zawsze warto kupować najtańsze impregnaty łazienkowe, ponieważ często ich trwałość jest stosunkowo krótka, a co za tym idzie, będziemy musieli szybciej zakupić impregnat, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli chodzi o czas, w jakim powstaje niewidoczna gołym okiem warstwa ochronna, to wynosi on kilka do kilkunastu minut.

Podsumowanie

Preparaty impregnujące do łazienek, to znacząca pomoc, jeżeli chodzi sprzątanie naszych łazienek. Po pierwsze brud jest znacznie szybciej i łatwiej usuwany, po drugie znacznie trudniej się on osadza wraz z kamieniem, oraz innymi osadami. Dzięki temu możemy też zaoszczędzić pieniądze, gdyż znacznie mniej zużyjemy do mycia detergentów, oraz wody. Dlatego też, jeżeli mamy możliwość zaimpregnowania powierzchni w naszej łazience, czy też w  granitowym zlewozmywaku, to warto to zrobić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl