Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!
FILTR
Cena (bez kuponu rabatowego)
  • od
    do

Kabiny prysznicowe przyścienne 130cm

Poradnik Wyboru Drzwi do Kabiny Prysznicowej: Rodzaje Otwierania i Praktyczne Uchwyty

Wybierając kabinę prysznicową, istotnym elementem do rozważenia jest sposób otwierania drzwi. Czy zdecydujemy się na drzwi przesuwne, składane, czy może otwierane na zewnątrz? Każdy z nich ma swoje unikalne zalety i ograniczenia.

1. Drzwi prysznicowe przesuwne

Najpopularniejszym wyborem dla małych łazienek w bloku wielorodzinnym są drzwi przesuwne. Ich konstrukcja pozwala na oszczędność miejsca, nie wymagając dodatkowej przestrzeni do otwarcia. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że mechanizm przesuwny może wymagać regularnej konserwacji i czyszczenia, aby zapewnić płynne działanie.

2. Drzwi prysznicowe składane

Drzwi składane, często nazywane "harmonijkowymi", składają się do środka kabiny, co pozwala na łatwy dostęp. Ten typ drzwi prysznicowych jest również dobry dla małych łazienek, ale może nie być tak elegancki jak opcja przesuwna.

3. Drzwi prysznicowe otwierane na zewnątrz

Drzwi otwierane na zewnątrz są najbardziej tradycyjną opcją i są zazwyczaj wybierane ze względu na ich elegancki wygląd. Jednak wymagają one dodatkowej przestrzeni do otwarcia, co może nie być idealne dla małych łazienek.

Jeżeli chodzi o uchwyty do drzwi, warto wybierać te wykonane z trwałych materiałów jak stal nierdzewna, które są odporne na korozję. Praktyczne są uchwyty, które są łatwe do chwytania, nawet mokrymi rękami, a jednocześnie nie wystają zbyt mocno poza powierzchnię drzwi, aby nie stanowiły przeszkody.

Podczas zakupu kabiny prysznicowej należy zwrócić uwagę na jakość zawiasów i prowadnic - to one odpowiadają za płynność działania drzwi. Dobrze, jeśli są one wykonane z materiałów odpornych na korozję.

Pamiętaj, że najlepsza kabiną prysznicową jest taka, która spełnia Twoje indywidualne potrzeby. Dlatego warto spędzić trochę czasu na zapoznanie się z dostępnymi opcjami i dokładne przemyślenie, jaki typ otwierania drzwi będzie dla Ciebie najbardziej funkcjonalny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium