Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Kabiny prysznicowe czterościenne

  • promocja
  • promocja

Kabiny czterościenne – co warto o nich wiedzieć?

Kupując kabinę prysznicową, często liczymy na to, że będzie ona nie tylko ładna, ale i funkcjonalna. Niestety jednak bogaty wybór różnorodnych modeli nie zawsze ułatwia sprawę. Warto więc zastanowić się najpierw, jaki model będzie nam bardziej potrzebny – kabina prysznicowa wolnostojąca, czy może narożna? Oczywiście każda z nich ma swoje plusy i minusy. Poniżej zdradzamy więc, czym wyróżniają się kabiny czterościenne i czy warto je instalować.

Kabina prysznicowa czterościenna – co to?

Kabiny prysznicowe czterościenne zdecydowanie nie są tak popularne, jak modele dwuścienne. Poniekąd wynika to z ich ceny, która jest nieco wyższa. Nie da się jednak ukryć, że od modeli dwuściennych różnią się one swoim wyglądem. Warto jednak zwrócić uwagę, że taka kabina z pewnością sprawdzi się w domu, w którym nie ma dodatkowej wanny. Wszystko za sprawą zalet, które modele te się wyróżniają.

Zalety kabin prysznicowych czterościennych 

Do najważniejszych zalet kabin czterościennych należą:

  • Łatwy montaż – jest on znacznie prostszy niż w przypadku niektórych modeli. Głównie za sprawą swojej budowy. Kabina czterościenna jest bowiem dostępna w sklepach w formie gotowej do montażu. Wszystko za sprawą budowy takiej kabiny, która sprawia, że jej montaż można przeprowadzić samemu. Oczywiście, o ile posiada się podstawową wiedzę na temat majsterkowania. W trakcie montażu należy jednak pamiętać o tym, że brodziki prysznicowe w takich kabinach wymagają postawienia na równym oraz stabilnym podłożu. Jest to ważne ze względu na to, iż pozwoli to uniknąć jej naprężania, przez co w brodziku będzie zalegać woda.
  • Bardzo dobra szczelność – nie da się ukryć, że tego typu modele znacznie lepiej izolują łazienkę przed wilgocią, parą i wodą, jaka wydostaje się spod prysznica do łazienki. I to bez konieczności zakładania w nich dodatkowych uszczelek, czy uszczelniania silikonem. Są one znacznie bardziej szczelne, przez co również szybciej się nagrzewają.
  • Możliwość zamaskowania brzydko wyglądającej ściany – zwłaszcza defektów na ścianie, które zostały po zdemontowaniu starego prysznica. Dzięki takiej kabinie skuwanie płytek w celu zakrycia dziur po kołkach będzie zbędne. To z kolei zaoszczędzi również wiele pracy.
  • Kompletne wyposażenie – zdecydowana większość takich kabin prysznicowych posiada kompletne wyposażenie, a w tym elementy takie jak ścianka prysznicowa, kolumna natryskowa, drzwi prysznicowe, brodzik, półkę na kosmetyki itp.
  • Dodatkowe udogodnienia – w tym m.in. opcja hydromasażu, chromoterapia, czy radio, które posiada wiele kabin prysznicowych czterościennych. W rezultacie więc zakup takiego produktu może okazać się tańszy niż dokupywanie każdego z tych elementów z osobna.

Nowoczesne łazienki – inspiracje

Kabiny czterościenne bardzo często wykorzystywane są do aranżacji nowoczesnych łazienek. Nie tylko ze względu na swój design, czy ilość dodatkowych udogodnień, ale i ich praktyczność. Nie da się bowiem ukryć, że taka  kabina prysznicowa wolnostojąca jest możliwa do postawienia w każdym zakątku łazienki – i to niekoniecznie przy ścianie, czy rogu pomieszczenia. Taka opcja stwarza bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Pozwala również na dowolne rozplanowanie przestrzeni w łazience. W dodatku nie wyklucza ona ewentualnych remontów łazienki, które mogą mieć miejsce w przyszłości.

Inni kupili również
Oltens Gulfoss haczyk na ręcznik czarny mat 80008300
Oltens Gulfoss haczyk na ręcznik czarny mat 80008300
109,90 zł 54,95 zł
szt.
Szafka pod um nastawna 90 cm SAMOA WHITE 852 produkcji Comad
Szafka pod um nastawna 90 cm SAMOA WHITE 852 produkcji Comad
1 370,00 zł 685,37 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl