Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!

Kabiny prysznicowe pięciokątne

  • promocja
  • promocja

Kabina prysznicowa i jej elementy szybko mogą pokryć się trudnym do wyczyszczenia osadem z mydła i kamienia. Rowki w kabinie narażone są na wykwity pleśni, a odpływ na zapchanie włosami i szlamem. Warto dbać o czystość kabiny w miarę często i regularnie, by czyszczenie jej było szybkie i nieskomplikowane. Zaniedbanie kabiny może spowodować trudności w doprowadzeniu jej do pierwotnego wyglądu.

Najczęstsze problemy z kabiną prysznicową

Główną przyczyną zabrudzenia kabiny natryskowej, jest osadzanie się nalotu z kamienia i mydła. Najszybciej osady te pojawiają się przy kranie i na rączce od prysznica oraz wężu. Aby bateria prysznicowa powróciła do idealnego stanu, potrzebny jest papier toaletowy niewybielany. Suchy papier idealnie wyczyści politurę kranu i rączki prysznica. Należy w tym celu pocierać zmiętym papierem powierzchnię baterii, mocno go dociskając. Do pozbycia się mydła i kamienia z węża prysznicowego warto użyć specjalnego preparatu w sprayu do usuwania kamienia łazienkowego.

Czyszcząc prysznicowy odpływ liniowy, czyli rynienkę prysznicową należy zdjąć z niej ruszt. Umyć prostokątny odpływ gąbką nasączoną specjalistycznym detergentem lub np. płynem do mycia naczyń. Z sitka wyjąć włosy wraz z pozostałymi zanieczyszczeniami i opłukać rynienkę oraz ruszt czystą wodą. Regularne czyszczenie odpływu zapobiega zapychaniu się głębszych partii rur. 

Warto zainwestować w liniowy odpływ prysznicowy wykonany ze stali kwasoodpornej, która jest też nierdzewna. Musi ona być dodatkowo pokryta powłoką chromowaną. Dzięki temu odpada problem matowienia rynienki i pokrywaniu się plamami, które trudno doszorować. Jeżeli prysznic używany jest codziennie, czyszczenie syfonu powinno odbywać się co najmniej raz na 2 tygodnie. Niekiedy koniecznością jest czyszczenie odpływu liniowego co 7 dni, jeżeli z prysznica codziennie korzysta kilka osób.

Jak doczyścić ściankę prysznicową pokrytą białym nalotem?

Warto nie dopuszczać do osadzania się nalotu na ściankach kabiny prysznicowej. Jest to możliwe, jeżeli po każdej kąpieli ściągnie się od razu wodę z szyby. Jeśli jednak ścianka prysznicowa zdążyła się już pokryć białym nalotem, konieczne jest użycie detergentów przeznaczonych do tego celu. Można też wykorzystać ocet, który należy rozcieńczyć wodą 1:1. Roztworem tym należy zwilżyć miękką ściereczkę i umyć nią szyby prysznica.

Najwięcej kamienia odkłada się na szybie z wody twardej. Z tego powodu czyszczenie kabiny prysznicowej musi być częstsze, aniżeli tam, gdzie woda jest miękka. Jeżeli żadne domowe środki nie skutkują przy usuwaniu kamienia, należy sięgnąć po inne sposoby. Może to być m.in. gotowy środek rekomendowany przez producenta kabin prysznicowych (dzięki temu nie zniszczymy powłoki ochronnej i nie utracimy gwarancji).

Kabina walk-in, która jest częściowo otwarta, czyli pozbawiona drzwi, ma niewiele powierzchni do czyszczenia. Może to być jedna szklana ścianka lub dwie. Jeżeli ścianka prysznicowa pokryta jest specjalną powłoką, która chroni przed osadzaniem się kamienia i innego brudu, pielęgnacja kabiny staje się bardzo prosta i szybka. Woda bowiem samoistnie spływa ze ścianek, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl