Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!
FILTR
Producent
Materiał
Cena (bez kuponu rabatowego)
  • od
    do

Zlewozmywaki akrylowe

Czy warto zdecydować się na zakup zlewozmywaka akrylowego?

Zlewozmywak jest niezbędny w każdej kuchni. Umożliwia przeprowadzanie czynności związanych z przygotowywaniem posiłków. Dobrze, by cechował się też atrakcyjnym wyglądem pasującym do wystroju pomieszczenia. Bardzo istotny jest wybór produktu z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu posłuży przez wiele lat. Czy zlewozmywak akrylowy będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zlewozmywaka?

Do podstawowych czynników koniecznych do wzięcia pod uwagę przed dokonaniem zakupu można zaliczyć rozmiar, kształt i materiał wykonania zlewu, liczbę komór i rodzaj instalacji. Rozmiar produktu powinien zostać dobrany do powierzchni pomieszczenia. Duże modele nie sprawdzą się w niewielkich kuchniach, ponieważ zabiorą zbyt wiele cennej przestrzeni. Wśród dostępnych kształtów zlewozmywaków można wymienić ponadczasowe i uniwersalne zlewy okrągłe oraz pasujące do nowoczesnych wnętrz modele prostokątne. Liczba komór powinna być dostosowana do oczekiwań domowników. Inne preferencje będą miały duże rodziny, które gotują w domu, a inne osoby mieszkające w kawalerce i często jadające na mieście. Wśród dostępnych wariantów można wymienić zlewy jednokomorowe i dwukomorowe, a także 1,5-komorowe. Niektóre z nich posiadają ociekacz, inne są pozbawione tego elementu. Dużo uwagi warto poświęcić wyborowi materiału wykonania produktu. Do jednych z najpopularniejszych modeli można zaliczyć zlewozmywaki akrylowe, które doposażone w odpowiednie akcesoria (koszyk, suszarka) zadowolą najbardziej wybredną panią domu.

Jakie zalety mają zlewozmywaki akrylowe?

Głównym atutem zlewozmywaka akrylowego jest możliwość łatwego utrzymania go w czystości. Ma on gładką, a nie chropowatą powierzchnię, do której rzadko przywierają zabrudzenia. Jeśli model jest dodatkowo wzbogacony włóknem szklanym, będzie cechował się dużą wytrzymałością i posłuży przez wiele lat. Zaletą tego typu zlewozmywaków jest także ich atrakcyjna cena. Zazwyczaj występują one w tradycyjnym, białym kolorze. Zabezpieczenie dobrej jakości farbą pozwoli uniknąć pojawiania się zażółceń.

Jakie wady mają zlewozmywaki akrylowe?

Żadne rozwiązanie nie jest idealne, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto wziąć pod uwagę też wady zlewozmywaków akrylowych. Są one niestety podatne na uszkodzenia przez produkty ropopochodne. Jednak do największych minusów tego typu zlewów należy zaliczyć ich brak odporności na działanie bardzo wysokich temperatur, co może wpłynąć na rezygnację z zakupu w przypadku niektórych osób.

Jaki zlewozmywak akrylowy kupić?

Na rynku dostępne są zlewozmywaki akrylowe o różnych konstrukcjach. Modele jednokomorowe stanowią idealne rozwiązanie do niewielkiej kuchni oraz dla osób, które mieszkają raczej pojedynczo lub we dwójkę. Dwukomorowe są większe, lecz komory mogą mieć różne rozmiary, co wpłynie na wielkość całego zlewu. Można też podzielić produkty pod kątem sposobu montażu. Szczególną popularnością cieszą się zlewozmywaki nakładane, montowane na szafce. Inny typ to zlewozmywaki wbudowane. Na rynku spotyka się też kompletne zestawy posiadające dodatkowo syfon zlewozmywakowy i baterię kuchenną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium