Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!
Seria baterii łazienkowych "Pi" 0
Seria baterii łazienkowych "Pi"

Seria baterii łazienkowych "Pi" firmy Excellent

Dominika Drezner-Ilczuk - Projektantka wzornictwa przemysłowego.

Nazwa kolekcji wywodzi się od liczby π, czym zwraca uwagę na wielkość proporcji pomiędzy rozmiarami istotnych elementów każdej baterii — np. długości korpusu czy uchwytu. Dzięki temu linia baterii Pi zachwyca spójnością wyglądu, która w zaskakujący sposób wynika ze starożytnej logiki matematycznej, ukrytej już na etapie projektowania. Opracowując konkretne modele baterii z kolekcji Pi, brano pod uwagę nie tylko ich formę wizualną, ale również cały szereg funkcjonalności. Zachowanie odpowiednich proporcji miało sprawić, że modele będą znacznie bardziej ergonomiczne i przyjemne w obsłudze. Liczba Pi, która wyznacza proporcje pomiędzy najistotniejszymi elementami baterii, zdecydowanie zaważyła na wygodzie użytkownika.


Tajemnicza liczba Pi – piękno tkwi w proporcjach

Liczba Pi, zwana także ludolfiną, od tysięcy lat fascynuje zarówno matematyków i fizyków, jak i architektów czy projektantów. Określana stałą matematyczną, pojawia się w zdumiewająco wielu rozmaitych dziedzinach. Co jednak najciekawsze, okazuje się, że jej niezwykłe właściwości można śmiało wykorzystywać również użytkowo – np. w świecie współczesnego wzornictwa.

Nie inaczej jest w przypadku kolekcji armatury serii Pi, zaprojektowanej przez designerów firmy Excellent. Podczas tworzenia serii brano pod uwagę różne wymiary baterii w celu uzyskania jak najlepszego efektu — zarówno pod względem ergonomicznym, jak i wizualnym. Tym samym projektantom udało się odnaleźć proporcję, która zaważyła na ostatecznej formie i estetyce kolekcji — liczy ona dokładnie 3,14, czyli tyle, ile w przybliżeniu wynosi liczba Pi. Nie dziwi zatem fakt, że niezwykła linia baterii Pi została opatentowana i podlega ochronie na terenie całej Unii Europejskiej.

Funkcjonalne rozwiązania, jakie powstały w oparciu o ponadczasowe kanony piękna i równowagę proporcji – tak można określić niezwykłą linię baterii Pi. Designerzy firmy Excellent odważnie wyszli naprzeciw nieszablonowym, śmiałym pomysłom, tworząc kolekcję nowoczesną i jednocześnie absolutnie niepowtarzalną.

Komentarze do wpisu (0)

 Stylowa Łazienka w Pinterest - @stylowalazienka Stylowa Łazienka na Instagramie - Kupony rabatowe, promocje, nowości Stylowa Łazienka na Facebook - Social Media Stylowa Łazienka na You Tube - filmy, poradniki, prezentacje wyposażenia łazienki

 

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium