Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!
Jak dbać o meble łazienkowe? Praktyczne wskazówki! 0
Jak dbać o meble łazienkowe? Praktyczne wskazówki od firmy Deftrans

Jak dbać o meble łazienkowe? Praktyczne wskazówki!

Meble łazienkowe są narażone na działanie wilgoci, wody oraz wysokich temperatur, co może prowadzić do ich zniszczenia lub szybkiego zużycia. Właściwa konserwacja i pielęgnacja tych elementów wyposażenia wnętrz to klucz do ich długowieczności. Nie ma znaczenia czy posiadasz drewniane meble łazienkowe w stylu skandynawskim czy nowoczesne meble z połyskiem, zamieszczone tu uwagi mają zastosowanie do każdego rodzaju mebli. W tym wpisie podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami, jak dbać o meble łazienkowe, czego się wystrzegać, aby służyły Wam one przez długie lata. Poniżej prezentujemy krótki film firmy Deftrans (właściciela marki Deftra), który w ciekawy sposób przedstawia zasady konserwacji mebli do łazienki.

 

Wybór odpowiednich materiałów

Pierwszym krokiem w dbaniu o meble łazienkowe jest wybór odpowiednich materiałów z jakich zostały one wykonane. Zdecyduj się na meble wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, takich jak drewno klejone, płyta MDF pokryta folią PVC, płyta wiórowa laminowana czy meble wykonane z litego drewna. Odpowiednie materiały zapewnią meblom długotrwałość i ochronę przed trudnymi warunkami, jakie panują w łazience. Każdy z tych materiałów ma odmienną wrażliwość na wilgoć i wysoką temperaturę, niektóre z nich warto dodatkowo zabezpieczyć. Firma Deftrans zwraca szczególną uwagę na to aby jej meble produkowane w zgodzie z otaczającym je środowiskiem.

Wodoodporny lakier i impregnaty

Aby zabezpieczyć meble przed działaniem wody, warto zainwestować w wodoodporny lakier lub impregnat. Dotyczy to mebli drewnianych i można to zrobić gdy producent mebla na to pozwala. W przeciwnym razie możemy narazić się na utratę gwarancji. Natomiast regularne stosowanie kremów, past przeznaczonych do stosowania w meblach łazienkowych, utwardza powierzchnię mebli, zabezpieczając ją przed działaniem wody i wilgoci. Jeszcze raz przypominamy, pamiętaj, aby dokładnie czytać instrukcję i stosować produkty zgodnie z zaleceniami producenta, w przeciwnym razie możesz uszkodzić powierzchnię blatu lub frontu.

Wentylacja łazienki

Dobra wentylacja to kluczowy element w dbaniu o meble łazienkowe. Gorący prysznic, po którym woda skrapla się na ścianach łazienki jest groźny nie tylko dla mebli łazienkowych, ale i dla Twojego zdrowia. Jeżeli wentylacja nie odprowadza nadmiaru wilgoci, wówczas masz duże szanse na to, aby pojawił się w Twojej łazience grzyb. Dlatego otwieraj okno lub drzwi łazienki, korzystaj z wentylatora, aby zapewnić cyrkulację powietrza i zmniejszyć poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Regularne czyszczenie

Czyszczenie mebli łazienkowych jest niezwykle ważne. Po każdym myciu rąk, sprawdź czy powierzchnia blatu wokół umywalki nie jest mokra. Jeżeli tak, to przetrzyj ją suchą szmatką. Pamiętaj o tym, że żaden mebel, wykonany z drewna lub płyty meblowej, nie jest wodoodporny! Ma on podwyższoną odporność na działanie wilgoci i to krótkotrwałe. Dlatego regularnie czyść meble za pomocą miękkiej szmatki nasączonej łagodnym detergentem lub specjalnym środkiem do mebli i unikaj używania szorstkich gąbek czy ściernych środków, które mogą zarysować powierzchnię mebli.

Jeśli chcesz farbować włosy lub odzież to koniecznie starannie zabezpiecz powierzchnię na, której będziesz to robić. Farby potrafią wyrządzić wiele szkód.

Bądź ostrożny z gorącymi przedmiotami

Wysoka temperatura może powodować uszkodzenia mebli łazienkowych, dlatego należy unikać wystawiania ich na długotrwałe działanie promieni słonecznych, stawiania na nich gorących przedmiotów, takich jak prostownice czy suszarki do włosów. Jeśli musisz użyć takiego urządzenia, umieść je na podkładce, tak samo jak robisz to w kuchni, aby nie uszkodzić blatu.

Łazienkowe meble, optymalizacja przestrzeni

Regały łazienkowe z półkami na kosmetyki to dobry sposób na przechowywanie różnych płynów, które mogą uszkodzić meble. Jeżeli chcesz je schować wykorzystaj szczelne kosze plastikowe, które możesz umieścić w wysokiej szafce łazienkowej na detergenty, w szafce podumywalkowej lub szafce na ręczniki i akcesoria. W ten sposób zabezpieczysz meble łazienkowe przed przypadkowym zalaniem.

Podsumowanie:

Pielęgnacja mebli łazienkowych to klucz do ich długotrwałego użytkowania. Wybierając odpowiednie materiały, dbając o odpowiednią wentylację, regularne czyszczenie oraz ochronę przed wilgocią, wysoką temperaturą i uderzeniami, zapewnisz swoim meblom długie i bezproblemowe życie. Stosuj te praktyczne wskazówki, a Twoja łazienka będzie zawsze w doskonałym stanie!

Komentarze do wpisu (0)

 Stylowa Łazienka w Pinterest - @stylowalazienka Stylowa Łazienka na Instagramie - Kupony rabatowe, promocje, nowości Stylowa Łazienka na Facebook - Social Media Stylowa Łazienka na You Tube - filmy, poradniki, prezentacje wyposażenia łazienki

 

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium