Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!
Dlaczego grzejnik słabiej grzeje w górnej części? 0
Dlaczego grzejnik słabiej grzeje w górnej części? Posłuchaj fachowca z firmy Terma.

Dlaczego grzejnik słabiej grzeje w górnej części?

Posiadając w domu grzejnik elektryczny możemy zauważyć, że jego górna partia jest nieco chłodniejsza niż pozostałe części. Jest to zjawisko normalne, które wynika z obecności tzw. poduszki powietrznej oraz zjawiska rozszerzalności cieplnej czynnika grzewczego. W miarę wzrostu temperatury, czynnik grzewczy rozszerza się, co prowadzi do wzrostu ciśnienia wewnątrz grzejnika. Powietrze, będące gazem, kompensuje przyrost objętości, co może skutkować niższą temperaturą w górnej części grzejnika.

Czy jest to zjawisko normalne?

Tak, jest to zjawisko normalne i nie powinno budzić niepokoju. Grzejniki są zaprojektowane tak, aby radzić sobie z rozszerzalnością cieplną czynnika grzewczego. Firma Terma, będąca ugruntowanym producentem grzejników łazienkowych i dekoracyjnych, rekomenduje utrzymanie poduszki powietrznej o rozmiarze 8% objętości grzejnika. Zapewnia to, że ciśnienie wewnątrz grzejnika nie wzrośnie do wartości niebezpiecznych, nawet przy nieregularnej pracy grzałki elektrycznej.

Czy można temu zapobiec?

Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym nadmiernym wzrostem ciśnienia, niezbędne jest pozostawienie odpowiedniej wolnej przestrzeni w grzejniku, czyli poduszki powietrznej. Brak tej poduszki lub jej zbyt mała ilość może narażać grzejnik na uszkodzenia. Warto więc upewnić się, że grzejnik jest prawidłowo zainstalowany i posiada odpowiednią poduszkę powietrzną. Rekomendacja TERMA: Rekomendowana przez TERMA poduszka powietrzna powinna być o rozmiarze odpowiadającym 8% objętości grzejnika.

Czy trzeba wołać fachowca?

W większości przypadków, jeśli grzejnik został prawidłowo zainstalowany i utrzymany, nie powinno być potrzeby wzywania fachowca. Jednak, jeśli zauważysz niepokojące objawy, takie jak znaczne różnice w temperaturze między różnymi częściami grzejnika lub inne nieprawidłowości, może być konieczna konsultacja z profesjonalistą. W sklepach specjalistycznych możesz również zakupić praktyczne urządzenia do odpowietrzania grzejników. Są one bardzo tanie (koszt to ok. 25,00 zł), a użycie ich zapobiega niekontrolowanemu wypływowi wody, dzięki czemu nie pobrudzisz ścian i nie zalejesz podłogi.

Dodatkowe zasoby

Firma Terma, znana z produkcji wysokiej jakości grzejników, udostępnia również materiały edukacyjne, w tym krótkie filmy wyjaśniające różne aspekty działania grzejników. Dowiedz się więcej o firmie Terma, jej historii i ofercie.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

 Stylowa Łazienka w Pinterest - @stylowalazienka Stylowa Łazienka na Instagramie - Kupony rabatowe, promocje, nowości Stylowa Łazienka na Facebook - Social Media Stylowa Łazienka na You Tube - filmy, poradniki, prezentacje wyposażenia łazienki

 

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium