Stylowalazienka.pl
Masz pytanie? Zadzwoń!
Montaż umywalki blatowej 0
Montaż umywalki blatowej firmy Excellent

Montaż Umywalki Nablatowej: Kompleksowy Poradnik od firmy EXCELLENT

Montaż umywalki nablatowej to zadanie, które z powodzeniem możesz wykonać samodzielnie, pod warunkiem, że dysponujesz podstawowymi narzędziami. W tym wpisie przedstawimy krok po kroku, jak prawidłowo zamontować umywalkę nablatową, jakie narzędzia i materiały będą potrzebne, oraz odpowiemy na pytanie, czy warto użyć silikonu do zabezpieczenia blatu przed wilgocią. Dodatkowo, doradzimy, jaki syfon najlepiej dobrać, aby nie kolidował z szufladą szafki podumywalkowej.

Narzędzia i Materiały

 • Wiertarka
 • Otwornica do drewna
 • Piłka do metalu
 • Silikon sanitarny
 • Klucza do rur lub klucz nastawny
 • Taśma teflonowa
 • Syfon do umywalki nablatowej

Krok po Kroku

 1. Przygotowanie miejsca: Upewnij się, że miejsce, w którym będzie stała umywalka, jest odpowiednio przygotowane. Blat powinien być stabilny i wypoziomowany.
 2. Wiercenie otworów: Oznacz miejsce pod otwór na odpływ, a następnie otwornicą do drewna wywierć otwór w blacie pod odpływ.
 3. Aplikacja silikonu: Aby zabezpieczyć blat przed wilgocią, warto użyć silikonu sanitarnego. Nałóż jego cienką warstwę w miejscu, gdzie wykonałeś otwór przelotowy.
 4. Umieszczenie umywalki na blacie: Ostrożnie umieść umywalkę na przygotowanym miejscu, upewniając się, że jest równo i stabilnie.
 5. Przymierz korek do umywalki i za pomocą piłki do metalu dostosuj w razie potrzeby jego długość
 6. Montaż syfonu: Wybierz syfon, który nie będzie kolidował z szufladą szafki. Najlepiej sprawdzi się model z płaskim korpusem. Zamontuj syfon zgodnie z instrukcją, używając taśmy teflonowej do uszczelnienia gwintów.

Dlaczego warto użyć silikonu?

Użycie silikonu sanitarnego jest kluczowe, aby zapobiec przedostawaniu się wody pod umywalkę, co mogłoby prowadzić do uszkodzenia blatu. Silikon tworzy barierę ochronną, która zabezpiecza przed wilgocią. Dzięki temu Twój blat będzie długo cieszył oko. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku blatów łazienkowych wykonanych z płyt meblowych.

Jaki syfon wybrać?

Aby syfon nie kolidował z szufladą szafki, najlepiej wybrać model z płaskim korpusem. Takie rozwiązanie zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz łatwość montażu i późniejszego użytkowania.

Firma Excellent: Lider w Branży Łazienkowej

Excellent to polska firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, lider w branży łazienkowej. Specjalizuje się w produkcji wanien akrylowych, kabin natryskowych i brodzików prysznicowych, armatury sanitarnej oraz mebli łazienkowych. Produkty Excellent cechują się najwyższą jakością, atrakcyjnym wzornictwem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Firma posiada trzy nowoczesne zakłady produkcyjne oraz dwa ogólnopolskie centra logistyczne. Swoje produkty eksportuje do ponad 20 krajów na całym świecie, będąc wyborem tysięcy zadowolonych klientów.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

 Stylowa Łazienka w Pinterest - @stylowalazienka Stylowa Łazienka na Instagramie - Kupony rabatowe, promocje, nowości Stylowa Łazienka na Facebook - Social Media Stylowa Łazienka na You Tube - filmy, poradniki, prezentacje wyposażenia łazienki

 

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium