Masz pytanie? Zadzwoń!

Poniżej zamieszczamy kilka słów o firmie Marmorin. Mamy nadzieję, że informacje te pozwolą naszym klientom lepiej poznać tego wyjątkowego producenta. Siedziba firmy i zakłady produkcyjne znajdują się we Wschowie, koło Leszna. Skład fabryczny, zaopatrujący krajowe salony łazienkowe, zlokalizowany jest w Warszawie. Stylowa Łazienka jest bezpośrednim i autoryzowanym kontrahentem firmy Marmorin, dzięki czemu może zaoferować naszym klientom najkrótsze terminy dostaw i najlepsze ceny.

Filozofia marki Marmorin:  "Design wpisany jest w nasze DNA, a miłość do niego przekazujemy już od ponad trzech dekad. Na bieżąco śledzimy wydarzenia w świecie wzornictwa, ale nie ograniczamy się tylko do roli obserwatora. Nasze technologie i metody produkcji ciągle ewoluują w stronę elastyczności i dopasowania do potrzeb klienta. Łączymy kreatywność ludzkiego umysłu z precyzją najnowocześniejszych technologii odlewniczych. Filozofia naszej marki została zbudowana na przekonaniu, że design jest ważny, że ma istotny wpływ na jakość życia i należy się wszystkim ludziom, bez względu na różnorodność ich potrzeb. Od lat projektujemy w naszym wewnętrznym studio, jak również współpracujemy z najlepszymi polskimi designerami. Wspólnie tworzymy przedmioty niecodzienne i uniwersalne, które wyróżniają naszego każdego klienta. Nasz każdy ruch to starania by przekonać, że codzienność może być wyjątkowa."

Każdy, kto oglądał umywalki lub wanny firmy Marmorin, z pewnością docenił ich niezwykle atrakcyjny wygląd i  wysoki poziom wykonania. Jeśli chcesz mieć produkt niepowtarzalny, który będzie zachwycał przez długi czas Ciebie i Twoich najbliższych, to wybór jest tylko jeden.  Potwierdzeniem tej opinii są liczne nagrody, które zostały przyznane firmie. W roku 2010 nagroda w konkursach "Łazienka - Wybór Roku" , "Dobry Wzór" i "Top Design Award", w 2011 i 2012 roku wyróżnienie w konkursie "Must Have", a w  2013 i 2015 nagroda w konkursie "Dobry Wzór".

Przy produkcji firma Marmorin wykorzystuje szereg zaawansowanych technologii. Poniżej krótka charakterystyka  najważniejszych z nich.

TECHNOLOGIA: MINERALICAST® to materiał o długiej historii w firmie Marmorin i z ogromną listą zadowolonych Klientów na całym świecie. Jego głównym składnikiem jest marmur dolomitowy w postaci mączki, składającej się w 96% z Węglanu Wapniowo-Magnezowego – minerału, znanego jako “dolomit” – CaMg (CO3)2. Mączka otrzymywana jest przez rozkruszanie i oczyszczenie marmuru dolomitowego, będącego skałą metamorficzną wytworzoną przez naturalną transformację (metamorfizm), której wiek określa się na ponad 500 mln lat.Podczas procesu produkcyjnego, sproszkowany marmur dolomitowy jest łączony ze specjalnie dedykowaną żywicą, tworząc wytrzymałą masę wypełniającą. Zewnętrzna powierzchnia odlanego produktu pokryta jest jednym z naszych unikalnych żelkotów sanitarnych, zapewniającym doskonałą jakość i trwałość powierzchni. Oba związki tworzą razem unikalny materiał kompozytowy – MINERALICAST®. Jego chemiczne i fizyczne właściwości pozwalają wytwarzać wysokiej jakości produkty o niemal nieograniczonych kształtach i cechach techniczno-funkcjonalnych.

MINERALICAST® DURO to szczególnie ceniona odsłona z rodziny materiałów MINERALICAST®. Umywalki, wanny i brodziki wykonane z MINERALICAST® DURO charakteryzuje nieskazitelna powierzchnia o wysokim połysku, trwałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Materiał oferuje dużą odporność na ścieranie, możliwość naprawy oraz wytrzymałość na działanie środków chemicznych co czyni go idealnym rozwiązaniem dla publicznych oraz prywatnych wnętrz. Unikalne właściwości chemiczno-fizyczne MINERALICAST® DURO pozwalają na wytwarzanie produktów o prostych kształtach jak i o wyrafinowanym i spersonalizowanym wzornictwie.

MINERALICAST® MAT to specjalnie opracowana powłoka żelkotowa dedykowana do matowego wykończenia. Produkty wykonane w tym materiale charakteryzują się przyjemną, wręcz aksamitną w dotyku powierzchną, która w odróżnieniu od konkurencyjnego solid surface, jest w pełni naprawialna oraz dostępna w bardziej przystępnym przedziale cenowym.

MINERALICAST® STM BLACK to sprawdzone i dedykowane rozwiązanie materiałowe dla produktów w kolorze czarnym. Produkty charakteryzuje wysoki połysk powierzchni oraz głęboka czerń, które nadają niepowtarzalny wygląd. Wybrane modele mogą być połączeniem MINERALICAST® STM BLACK i MINERALICAST® DURO tworząc produkty czarno-białe.

 LIGHTCAST® jest jednym z naszych największych technologicznych osiągnięć i produkowany jest wyłącznie przez firmę Marmorin. Jest to materiał kompozytowy, łączący w sobie wyjątkową wytrzymałość i lekkość. Materiał LIGHTCAST® jest połączeniem starannych procesów rękodzielnictwa z zaawansowanymi technologiami odlewniczymi. Materiał przeznaczony jest szczególnie do wanien o dużych gabarytach z przelewem zintegrowanym lub bez przelewu. Produkty wykonane z LIGHTCAST® są lżejsze od odpowiedników wykonanych z innych popularnych materiałów, takich jak lany marmur lub solid surface, ale równocześnie przewyższają konkurencję długowiecznością i trwałością. Sekretem materiału jest wewnętrzna struktura z włókna szklanego, specjalne wypełnienie i zewnętrzna warstwa żelkotu. Powierzchnia produktów LIGHTCAST® jest łatwo naprawialna, a dzięki wyższej izolacyjności termicznej temperatura wody utrzymuję się przez dłuższy czas.

GWARANCJA JAKOŚCI:

Odpowiedzialne za zarządzanie jakością jest nasze własne laboratorium posiadające certyfikat TUV Rheinland Polska. W laboratorium prowadzone są wstępne testy już na etapie tworzenia koncepcji produktów. Specjaliści czuwają nad surowcami, pomagają w wyborze optymalnej technologii produkcyjnej, przeprowadzają testy fizyczno-chemiczne i mechaniczno-termiczne oraz analizują zgodność z istniejącymi normami oraz wytycznymi UE.

PEŁNA LISTA NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ PRZYZNANYCH FIRMIE MARMORIN:

Linia umywalek personalizowanych Ugo znalazła się w finale konkursu. Kolekcja zaprojektowana przez Marmorin Design Studio oferuje możliwość wyboru długości produktu.

Finalista konkursu Dobry Wzór. Umywalka i wanna z kolekcji Liva projektu MOWOstudio, któremu udało się stworzyć uniwersalny w swojej prostocie kształt charakteryzujący się czystą formą. Doskonale komponującą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach.

Wyróżnienie podczas Łódź Design Festival 2012 dla wanny Liva projektu MOWOstudio.

Najwyższe wyróżnienie dla umywalki „UNI” projektu Anny Dul wykonanego w ramach współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu i programu PEP. Jurorów urzekł uniwersalny charakter umywalki i pomysł na zjednanie potrzeb osób pełno i niepełnosprawnych za sprawą jednego produktu. W ocenie ekspertów „design umywalki, nie stygmatyzuje użytkowników z ograniczoną sprawnością.

Nagroda dla utrzymanej w tonie klasycznej nowoczesności umywalki “Wega” projektu Marmorin Design Studio. Promieniująca blaskiem i ascetyzmem formy, bryła dedykowana jest wielbicielom pięknych przedmiotów ceniących sobie klasyczne rozwiązania projektowe. Umywalka doskonale komponuje się w nowoczesnych, harmonijnie zaaranżowanych pomieszczeniach.

Wyróżnienie podczas Łódź Design Festival 2011 dla umywalki „Wega” projektu Marmorin Design Studio i brodziko – wanny „Jena” Moniki Elikowskiej-Opala i Wojciecha Opala z MOWOstudio.

Wyróżnienie w plebiscycie organizowanym przez Polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego dla umywalki „Tatoo” – finalista konkursu projektu Piotra Wełniaka. Miano produktów rekomendowanych uzyskały natomiast umywalki Erato, Sirona i zlewozmywak Voga. Erato – projektu Marmorin Design Studio, Voga – projektu Piotra Wełniaka i Sirona – wspólny projekt Piotra Wełniaka i Anity Chudeckiej.

Statuetka w plebiscycie popularnego na polskim rynku magazynu sanitarnego dla umywalki „Rea” projektu Piotra Wełniaka. Design zainspirowany został ideą połączenia dwóch przeciwstawnych, a zarazem idealnych form koła i kwadratu.

Dla umywalki „Rea” projektu Piotra Wełniaka. Nagrodzona została również umywalka „Sirona” projektu Piotra Wełniaka i Anity Chudeckiej, która łączy w sobie prostotę wraz z wyrafinowaną formą. Wyróżnienie zostało nadane także umywalce „Onda” projektu Marcina Jędrzaka.

Informacje pochodzą ze strony firmowej marmorin.pl

  • promocja
Brodzik Ceti 80 produkcji Marmorin - kwadratowy Brodzik Ceti 80 produkcji Marmorin - kwadratowy
Producent: Marmorin
Cena: 1 396,50 zł 1 470,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Brodzik Ceti 80 produkcji Marmorin - półokrągły Brodzik Ceti 80 produkcji Marmorin - półokrągły
Producent: Marmorin
Cena: 1 476,30 zł 1 554,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Brodzik Ceti 90 produkcji Marmorin - kwadratowy Brodzik Ceti 90 produkcji Marmorin - kwadratowy
Producent: Marmorin
Cena: 1 476,30 zł 1 554,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Brodzik Ceti 90 produkcji Marmorin - półokrągły Brodzik Ceti 90 produkcji Marmorin - półokrągły
Producent: Marmorin
Cena: 1 645,88 zł 1 732,50 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Brodzik Otero 80 produkcji Marmorin P_B_066_01_0800 Brodzik Otero 80 produkcji Marmorin P_B_066_01_0800
Producent: Marmorin
Cena: 1 486,28 zł 1 564,50 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Brodzik Otero 90 produkcji Marmorin P_B_066_02_0900 Brodzik Otero 90 produkcji Marmorin P_B_066_02_0900
Producent: Marmorin
Cena: 1 765,58 zł 1 858,50 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY ! | Umywalka ALTA prod. Marmorin GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY ! | Umywalka ALTA prod. Marmorin
Producent: Marmorin
Cena: 1 653,95 zł 1 741,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja